Heikki Aalto-Alanen esitleb Tallinnas oma raamatut maailmakuulsatest vanavanematest

13. aprillil kell 17 esitleb Heikki Aalto-Alanen oma raamatut "Armastan sinus inimest. Aino ja Alvar Aalto lugu". Autoriga vestleb Eesti Kunstiakadeemia rektor Mart Kalm. 
Maailmakuulsad arhitektid ja disainerid Aino Marsio-Aalto (1894–1949) ja Alvar Aalto (1898–1976) olid abikaasad ja töökaaslased üle 20 aasta. Nende saavutusi teatakse tänaseni kõikjal, nende loodud esemed ja hooned on aja jooksul omandanud kultusliku oreooli.
Selles raamatus räägib Heikki Aalto-Alanen perearhiivist pärit materjalide põhjal oma vanavanemate loo, milles on ainukordsel viisil põimunud kirg, loovus ja töö. Aino ja Alvari kirjavahetus, reisipäevikud, joonistused ja fotod moodustavad jutustuse, milles kõige valjemini kõlab peategelaste endi hääl.
Maailma ühest tunnustatumast tipparhitektist Alvar Aaltost on kirjutatud suur hulk raamatuid ja artikleid, uusi teoseid ilmub tänini. Senistes biograafiates on aga suuresti varju jäänud Aino roll ja panus – nüüd selgub, kui oluline see oli. Aino oli arhitekt, disainer ja perefirma Arteki tegevjuht, Alvari võrdväärne ja lahutamatu partner nii töös kui ka eraelus.
Teose selgroo moodustavad erakirjad ja dokumendid ei ole kunagi varem kõrvaliste inimeste pilgu ette sattunud. Need annavad suurepärase ülevaate kahe suurvaimu argipäevist ja tähtsündmustest, sellest, mis neid inspireeris, mis tegutsema ja mis mõtlema pani, suhtlusest teiste kaasaja tipparhitektidega, nende tulevikuplaanidest. Lugeja saab haruldase võimaluse näha selle kuvandi taha, mille nad on hiljem avalikkuses omandanud.
Raamat on rikkalikult illustreeritud omaaegsete fotode, joonistuste jm pildimaterjaliga. Eesti keelde ei ole Aino ja Alvar Aalto tööd või elu käsitlevaid teoseid varem tõlgitud ja see teeb raamatu ilmumisest ka kultuurilise tähtsündmuse.

Heikki Aalto-Alaneni raamatu "Armastan sinus inimest. Aino ja Alvar Aalto lugu" esitlus toimub Eesti Kunstiakadeemias 13. aprillil kell 17. Esitlus toimub inglise keeles.

Kommentaarid 6

wjGklfZLXqJBsbu 3. aprill 2022
VbIDEUzjmAtna
ZNKCxPnfGIhl 3. aprill 2022
SHjVqnZdzfPmXOhE
VDGgpAxUtyiqQbYF 16. aprill 2022
eOtMdSZhDmi
pOQxAPRif 16. aprill 2022
SQTJqLbN
iwlRJOhcpWtQ 10. aprill 2022
dkUuXPENeDotj
XskxJcvV 10. aprill 2022
FHYosXgmABQpLJhI
Loe lisaks
Email again:

Eelmine

KATKEND: Katki

Järgmine

KATKEND: Väike filosoofia ajalugu

Jaga seda artiklit