Ajakirjanik Judith D. Schwartz avaldab oma raamatus, et paljude keskkonna-, majandus- ja sotsiaalsete kriiside keskpunktis on muld ja esitab üleskutse asuda mulla heaks tegudele.

Inimkond seisab silmitsi paljude põletavate probleemidega, nagu näiteks kliimamuutused, kõrbestumine, bioloogilise mitmekesisuse vähenemine, põuad, üleujutused, metsatulekahjud, maapiirkondade vaesus, alatoitumus ja rasvumine. Ent taandarengule ja hävingule leidub ka positiivseid alternatiive. See, kas kõik need kriisid saab võimalusteks pöörata, sõltub sellest, kuidas kohelda maakera pinnast.

Tuginedes maailma mõtlejate ja tegutsejate tööle, pöörab Schwartz pea peale suurema osa tavahoiakutest globaalse soojenemise ja teiste probleemide kohta.

Maa võib kannatada ka ala-, mitte üksnes ülekarjatamise all, sest teatud maastik – näiteks rohumaa – nõuab lopsakalt haljendamiseks kariloomade sekkumist.

Kui keskenduda kliimast rääkides süsihappegaasile, jääb tähelepanuta pinnasevee keskne roll temperatuuri reguleerimisel.

Suur osa atmosfääri koormavast süsinikust ei tulene kütuseheitest, vaid põllumajandusest; süsiniku mulda tagasi viimine mitte üksnes ei vähenda süsiniku taset, vaid suurendab ka mullaviljakust.

„Lehmad päästavad planeedi“ pakub avastusi mulla asendamatust rollist keskkonnas ja majanduses, innustab tegutsema ja leevendab keskkonnauudistest sündivat kurbust.


Autorist:

Judith D. Schwartz on pika karjääriga vabakutseline kirjanik, kelle töid on avaldatud alates ajakirjadest Glamour ja Reedbook kuni väljaanneteni The Christian Science Monitor ja The New York Times. Ta on avaldanud mitu raamatut, sealhulgas „Ära valeta mulle. Kuidas tõega silmitsi seista ja abieluõnneni jõuda“ („Tell Me No Lies: How to Face the Truth and Build a Loving Marriage“, kaasautorina) ja „Terapeudi uued rõivad“ („The Therapist’s New Clothes“). Tal on magistrikraadid Columbia Ajakirjanduse Kraadiõppekoolist ja psühholoogilise nõustamise alal.

Lehmad päästavad planeedi

Judith D. Schwartz

Osta raamat Apollo raamatupoest!
Tõlkija: Airika Harrik
Sisutoimetaja: Airi Külvet
Toimetaja: Margit Raias
Kujundaja: Kalle Müller

272 lk