Inimesed vajavad hõimkondlikku grupikuuluvust. Mitmel pool üle maailma on kõige olulisem grupiidentiteet, mis pole üldse seotud riigiga, vaid põhineb rahvusel, piirkonnal, religioonil, kildkonnal või klannil. Amy Chua värske analüüs selgitab Ameerika Ühendriikide välis- ja sisepoliitiliste näidete varal, kui oluline on teadvustada ja mõista, kuidas hõimuinstinkt inimeste valikuid ja otsuseid mõjutab.

Politoloog Karmo Tüür: „Me kõik üritame tajuda ümbritsevat maailma lihtsamana, kui see tegelikult on. Omistame selle osadele väärtusi skaalal oma-võõras, hea-halb. Kodeerime ise sisse vea, mis mõjutab mitte ainult isiklikul, vaid ka rahvusvaheliste suhete tasandil tehtud otsuseid. Käesolev raamat illustreerib, kuidas identiteet, n-ö hõimukuuluvus, võib muutuda. Kuidas parimate kavatsustega tehtud algatused võivad anda vastupidise tulemuse, kui ei arvestata selle kuuluvuse pidevalt muutuvat tausta.”

Autor Amy Chua on Yale’i Õiguskooli John M. Duff Jr õppetooli õigusteaduste professor. 2011. aastal valis ajakiri Time Chua maailma saja mõjukaima inimese hulka. Etniliste konfliktide ja üleilmastumise tunnustatud ekspert on kirjutanud viis raamatut, peale käesoleva on enim tunnustust pälvinud 2003. a ilmunud „World on Fire: How Exporting Free Market Democracy Breeds Ethnic Hatred and Global Instability” („Maailm põleb. Kuidas vaba turu demokraatia sünnitab etnilist viha ja üleilmset ebastabiilsust”).

Poliitilised hõimud. Grupivaist ja rahvaste saatus

Amy Chua

Osta raamat Apollo raamatupoest!

Tõlkija: Kert Urmas Raudvere, Koidu Raudvere
Toimetaja: Jürgen Tamme
Keeletoimetaja: Lyyli Virkus
Kujundaja: Villu Koskaru
208 lk