Kui president Gerald Ford kuulis, et tema personaliülem Donald Rumsfeld oli juba aastaid kingakarpi juhtimistõdesid kogunud, soovis ta lipikutele kirjutatud kollektsiooni näha. Varsti jagati kogu Valge Maja meeskonnale laiali vihikud, mis said töö käigus nimeks „Rumsfeldi reeglid”. Käesolev raamat sisaldabki neid sadu sisukaid, vaimukaid ja kohati humoristlikke mõtteteri, mida raamistavad Donald Rumsfeldi enese, maailma ühe lennukaima tippjuhi elukogemused.

Donald Rumsfeld on Ameerika Ühendriikide poliitik, valitsusametnik ja ärimees. Ainus kahekordne kaitseminister USA ajaloos oli neli ametiaega Kongressi esindajatekoja liige, teenis nelja presidendi tippmeeskonnas ja juhtis kaht Fortune 500 nimekirja kuuluvat
firmat. 2011. aastal avaldas ta oma memuaarid „Known and Unknown” („Tuntud ja tundmatu”).

Juhtimiskonsultant Andres Liinat: „Donald Rumsfeldi eripalgelistes ametites kogetu on õnnistatud materjal tarkuseterade ja õppetundide sõnastamiseks. Kuigi on teada, et reeglid ei saa olla aruka mõtlemise aseaine ning juhtimises pole universaalseid tõdesid, on tema koondatud tähelepanekud väärt vähemalt seda, et eneseanalüüsi kalduvustega juhti või poliitikut ka oma juhtimispõhimõtete üle mõtlema innustada.”

Rumsfeldi reeglid. Juhi õppetunnid ärist, poliitikast, sõjast ja elust

Donald Rumsfeld

Osta raamat Apollo raamatupoest!

Tõlkija: Matti Piirimaa
Toimetaja: Erkki Bahosvki
Keeletoimetaja: Lyyli Virkus
Kujundaja: Villu Koskaru
304 lk