Russell Brand on koomik ja filmistaar, kes on elus võidelnud mitme sõltuvusega: heroiinist, alkoholist, seksist, kuulsusest, toidust ja eBayst. Tema koostatud juhised mis tahes sõltuvusest vabanemise kohta aitavad sõltlasel ja tema lähedastel teha esimesi samme paranemise suunas. Brand kaevab aususe, huumori ja kaastundega oma metsikust elust nõuandeid ja tarkust, mis on kogunenud neljateistkümne taastumisaasta jooksul. „Minu eneseteostuse käsiraamat ei tule mitte mäelt, vaid mudast... Õigus sõna võtta ei tule sellest, et ma olen kellestki parem, vaid halvem,“ ütleb ta.

Brand kõnetab inimesi, kes kannatavad ükskõik millise sõltuvuse all: alates uimastitest, alkoholist, kofeiinist ja suhkrust kuni sõltuvuseni tööst, stressist, halbadest suhetest, digimeediast ja kuulsusest. Ta mõistab, et sõltuvus võib võtta erineva vormi või kuju, nii et puhtuse, terve mõistuse ja vabaduse säilitamise nimel tuleb maadelda iga päev. Ta usub, et küsida ei tuleks „Miks sul on sõltuvus?“, vaid „Mis valu sinu sõltuvus varjab, mis sind takka kihutab – tegema vale tööd, elama vale elu, hüppama vale inimese käte vahele?“.

Brand on proovinud kõikvõimalikku abi, loonud oma tugigrupi, käib regulaarselt teraapias ja praktiseerib joogat. Kuigi ta on jaganud oma kogemusi nii komöödiates kui ka menuraamatutes, pole ta kunagi varem avaldanud oma tööriistu, mis ta sõltuvustest välja tõid. Ta ei paku mitte üksnes paranemisplaani, vaid ka katset haiget maailma mõista.


Raamat ilmub Edmund Burke'i Seltsi raamatusarjas.

Paranemine

Russell Brand

Osta raamat Apollo raamatupoest!
Tõlkija: Helen Urbanik
Keeletoimetaja ja korrektor: Jana Kuremägi
Kaanekujundus: Marko Kekišev
Küljendaja: Mare Väli

288 lk