Šamil Bassajev (1965–2006) tegi endale nime südikate sõjaliste operatsioonidega Esimeses Tšetšeenia sõjas 1994–1996, temast sai üks tuntumaid mägilaste vabadusvõitlejaid, kuid alates Teisest Tšetšeenia sõjast 1999 omandas ta ka islamiterroristi kuulsuse. Nullindateks oli temast saanud maailma üks enim tagaotsitud tegelane, kelle nimi tekitab senimaani hirmuvärinaid Venemaal, nagu ka leidub arvukalt tema imetlejaid islamimaailmas.

Vähem on teada Bassajevist poliitikuna või näiteks seda, et tal on olnud üllatavaid – kuid kohati ka vene propagandistide välja mõeldud – kokkupuutepunkte Eestiga.

Veel vähem aga on tuntud Bassajevi kirjalik pärand. Käesolevas väljaandes ongi tõlkes esitatud džihaadivõitlejatele – mudžahiididele – kirjutatud vaimne teejuht pealkirjaga “Pühasõdalase raamat”, mille järelsõnas antakse ka ülevaade Bassajevi poliitilisest ja sõjalisest tegevusest.

„Pühasõdalase raamat“ on huvitav lugemine kõigile Tšetšeenia, Kaukaasia ja Venemaa poliitikaga tegelejatele, nagu ka islamihuvilistele ning sõjanduse asjatundjatele, eriti aga neile, keda köidab vaimse võitluse ja eneseületamiste temaatika.

Pühasõdalase raamat

Šamil Bassajev

Osta raamat Apollo raamatupoest!
Koostaja, tõlkija, sisutoimetaja ning ees- ja järelsõna autor: Üllar Peterson
Keeletoimetaja ja korrektor: Lembi Kaasik
Kujundaja: Kalle Müller

280 lk