Raamat tutvustab Eesti eluolu kolmes alateemas, põnevatel kaartidel jagub uudistamist kõigile pereliikmetele. Kommenteeritud kaardid on koostatud 2021.–2022. aastal ja paljud neist on seotud praegusaja päevakajaliste teemadega.

Raamat sündis Postimehe toimetuse ja Tartu Ülikooli geograafia osakonnaga seotud kartograafia ja geoinformaatika asjatundjate koostöös. Viguriga kaartidelt saab igaüks oma silmaga uudistada, millal langevad Eesti eri paigus toomehelbed, kus korjata kuremarju ja kui pikk on koolitee, mõtiskleda Eesti paikade ja kohanimede üle mitme kandi pealt ja rehkendada, mitu pealinna leidub meie maal.

Raamatu esikaanel kujutatud kaart esitleb üht toredat mängu, mida Eesti ühes otsas hüütakse uka-ukaks, teises aga trifaaks.

Viguriga kaardid

Taavi Pae

Osta raamat Apollo raamatupoest!
Koostaja: Taavi Pae
Kaartide autorid: Anto Aasa, Raivo Aunap, Martin Haamer, Eleri Hirv, Janely Kangur, Oleksandr Karasov, Anni Kaup, Alexander Kmoch, Kiira Mõisja, Kirke Narusk, Hanna-Ingrid Nurm, Tõnu Oja, Taavi Pae, Janika Raun, Age Sild, Ago Tominga, Evelyn Uuemaa, Ivan Vasilyev

144 lk