RADIO VATICANA – ESTONE on kirjutatud kõikidele käsikirjadele, mis on säilinud Vello Salo iganädalastest saadetest Vatikani Raadios aastail 1948–1953 ja 1961–1965. „Jumalale on kõik võimalik” on Vello Salo pärandit tutvustava koguteose teine osa. Esimene osa ilmus 2021. aastal pealkirjaga „Pühitse meid tõega. Mõtisklused, jutlused, kõned, loengud”.

Kultuuriloolane Ivar Tröner on teinud raadiosaadete tekstidest esindusliku valiku. Saateid alustades oli Vello Salo 23-aastane teoloogiatudeng. Vatikani Raadio eestikeelsetel saadetel on eriline koht Eesti aja- ja kultuuriloos. Katoliku kiriku sündmuste kajastamise kõrval vahendasid Salo raadiosaated ka eesti kirjandus- ja kultuurisündmusi, käsitledes näiteks uue piiblitõlke valmimise üksikasju. Põhirõhk oli aga katoliku kiriku tutvustamisel tollastele välis- ja kodu-Eesti inimestele. Nii võib Vello Salo tekste vaadelda ka kui omalaadset katoliku kiriku ajaloo käsitlust eesti keeles. Eriti järjepidevalt ja üksikasjalikult leiab valgustamist ajaloolise II Vatikani Kirikukogu tegevus.

Vatikani Raadio saated aitasid nii pagulastel kui ka kodumaale jäänud eestlastel, kel nende saadete kuulamine õnnestus, säilitada lootust, et vaba Eesti mõttelugu polnud Nõukogude okupatsiooni tõttu katkenud, vaid elas siiski edasi.

Jumalale on kõik võimalik. Radio Vaticana-Estone

Vello Salo

https://www.apollo.ee/jumalale-on-koik-voimalik-radio-vaticana-estone.html
Koostaja ja eessõna autor: Ivar Tröner
Järelsõna autor: Jaan Kaplinski
Teoloogiline konsultant: dr Kalle Kasemaa
Toimetaja ja korrektor: Anu Saluäär
Korrektor: Kai Ellip
Kujundaja: Andres Tali

792 lk