On aasta 1981. Glasgow sureb vähehaaval välja, linnas ellujäämiseks tuleb kurja vaeva näha. Ent Agnes Bain on elult alati enamat oodanud. Ta unistab millestki paremast: majast, mille välisust ta jagama ei peaks; elust, mis on korraga ostetud ja kohe välja makstud (nagu tema täiuslikud hambad, mis siis, et valed).
Liiderdajast abikaasa jätab Agnese maha ja naine jääb koos kolme lapsega hävinud kaevanduslinna lõksu. Kui ta üha sügavamale pudelipõhja vaatab, püüavad lapsed teda päästa, kuid iseenda päästmiseks tuleb neil üksteise järel ema hüljata. Poeg Shuggiel jagub kõige kauem lootust.

Shuggie on teistsugune. Ta on nõudlik ja pirtsakas, samasugune snoob nagu emagi. Kaevurilapsed narrivad teda ja täiskasvanud ütlevad hukkamõistvalt, et ta on veidrik. Kuid Shuggie usub, et kui ta kõigest väest pingutab, on ta ühel päeval normaalne nagu teised poisid ja aitab emal lohutust paigast põgeneda.


Autorist:
Šoti-Ameerika kirjaniku ja moelooja Douglas Stuarti hiilgav debüütteos kisub lagedale, kui halastamatu on vaesus, kust jooksevad armastuse piirid ja kui õõnsalt kõlab uhkus. Raamat on tõlgitud kolmekümne kaheksasse keelde.
Raamat võitis 2020. aastal Bookeri auhinna ja pälvis 2021. aastal Briti raamatuauhindade jagamisel aasta raamatu ja aasta ilukirjandusdebüüdi tiitlid.


Shuggie Bain

Douglas Stuart 

Osta raamat Apollo raamatupoest!
Tõlkija: Anu Lutsepp
Keeletoimetaja: Triin Truuvert
Kujundaja: Villu Koskaru
Küljendaja: Kalle Müller

480 lk