„Üle elada tähendab ületada. Pole mingi kunst kukkuda esimesse liustikulõhesse, kunst on jõuda üle mägede. Elamise juurde kuulub julgus.“

Berliin, november 1938. Sünagoogid on põlema süüdatud, juutide ärid ning kodud rüüstatud. Tänavatel, kus õhk on teadmatusest ja hirmust raske, patrullivad juudi mehi jahtivad natsijõugud. Ärimehest Otto Silbermannist on üleöö saanud ebasoovitav isik, kes püüab ühtäkki vaenulikuks ja võõraks muutunud kodumaalt põgeneda. Oma meeletul teekonnal läbib Otto kaosesse langeva Saksamaa ja kohtab nii uue režiimi vastaseid kui ka neid, kes Adolf Hitleri maailmanägemusele kogu hingest kaasa elavad.

23aastane Ulrich Alexander Boschwitz kirjutas „Reisija“ hämmastava kiirusega 1938. aastal, kristalliöö õuduste järelkajas. Vahetu, intensiivne, hitchcockiliku elegantsusega pinget kruviv ja kafkaliku absurdihuumoriga vürtsitatud romaan vajus 80 aastaks unustusehõlma. 2018. aastal taasavastatud teosest sai kohe rahvusvaheline bestseller. 2021. aasta parimate raamatute hulka valisid selle The Times, The Guardian, Financial Times, Times Literary Supplement, Star Tribune jpt.

Reisija

Ulrich Alexander Boschwitz

Osta raamat Apollo raamatupoest!

Ees- ja järelsõna autor, algupärandi toimetaja: Peter Graf
Tõlkija: Katrin Kaugver
Keeletoimetaja: Sirje Nilbe
Kujundaja: Eiko Ojala
Küljendaja: Liina Valt

280 lk