Värvikas ja erakordsete keerdkäikudega perekonnasaaga räägib ühe suguvõsa saatusest enam kui saja aasta jooksul.

Tegelikkuse varjukülgedele pühendunud kirjanik Isak Severin töötab rahvusvahelistes kunstiringkondades legendaarse Stockholmi kunstniku Werner H. Bergeri eluloo kallal. Isak on veendunud, et kunstniku saladuste paljastamiseks peab ta põhjalikult välja selgitama Bergeri suguvõsa käekäigu kuni pisimate detailideni. Uurimustöö kasvab üle peadpööritavaks seikluseks läbi saja viiekümne aasta, viies Belgia Kongo džunglitesse, Austriasse ja Prantsusmaale, lõpetades karmi ja askeetliku loodusega Unessaarel Rootsi rannikuvetes.

Fantaasiaküllane romaan on tulvil teaduse, religiooni ja kunsti imesid, müstilis-esoteerilisi seoseid, unistusi ja reetlikku armastust. Kõige selle võrdkujuks on Werner H. Berger, kes näib sõlmivat tehinguid varjatud jõududega, saatjana kõlamas Richard Wagneri muusika.

Heikki Kännö on maalikunsti õppinud kirjanik, kelle sulest on sündinud neli mahukat romaani. Tema stiili ja haaret on mõnikord võrreldud Soome legendaarse kirjaniku Mika Waltariga. "Unessaar” on Kännö teine teos ja see pälvis 2019. aastal Runebergi auhinna, Soome prestiižseima kirjanduspreemia. Heikki Kännö romaanid pälvivad maailmas tähelepanu oma ebaharilike süžeede ja ettearvamatu fantaasialennuga ja neid on tõlgitud paljudesse keeltesse.

Heikki Kännö „Unessaar“

Heikki Kännö

Osta raamat Apollo raamatupoest!
Tõlkinud Jan Kaus

512 lk