On 1950. aastate New York. West Side’i linnaosa elanikud püüdlevad Ameerika unistuse poole, ent vaesuse ja vägivalla nõiaringist on raske välja murda, kui elu mürgitavad klassi- ja rassivaen. Noorte halastamatu jõugusõja taustal puhkeb õide erakordne armastuslugu. Puerto Rico immigrant Maria ja poolakast Tony ei tohiks teineteisega mingit tegemist teha, ent saatus sellest ei küsi. Mis on tal lootusrikastele noortele varuks?

1957. aastal Broadway lavale sündinud „West Side’i lugu“ on William Shakespeare’i surematu „Romeo ja Julia“ Ameerika versioon, mis pälvis paugupealt tunnustust ühe 20. sajandi suurima muusikalina. Selle edu kinolinal oli samavõrd silmapaistev – samanimeline film pälvis 1962. aastal 10 Oscarit. 10. detsembril 2021. a linastub kinodes kultusmuusikalil põhinev uus filmiversioon, mille lavastaja on maailmakuulus Steven Spielberg.

Irving Shulmani raamat „West Side’i lugu“ järgib originaali süžeed, ent võimaldab igaühel leida selle eheda ja traagilise armastusloo juurde oma tee. Raamatus on tegelasi täiendatud ning ajastu tausta avatud põhjalikumalt ja nüansirikkamalt kui seda võimaldab etendus või film.

West Side'i lugu

Irving Shulman

Osta raamat Apollo raamatupoest!

Tõlkija: Helena Läks
Keeletoimetaja: Maria Krinal
Kujundaja: Johannes Naan
192 lk