Ajalugu kulgeb mööda tasast rada, kuni teda raputavad murrangulised sündmused. Peopesast liiva libistades kuhi kasvab, kuni vajub järsku kokku. Liblika tiivalöök võib vallandada maailma kuklapoolel orkaani. Aktsiaturud kõiguvad vaikselt, kuni neid tabab krahh …
Need ja paljud teised näited viitavad komplekssüsteemi nähtusele. Raamat viib lihtsale teerajale keerukasse maailma, kus autorid avavad mitmekihilisi seoseid looduse ja inimsuhete vahel. Kui olete avastanud, et ümbritsev elu on palju keerulisem, kui seda esitleb meedia, on see raamat mõeldud teile.
Jüri Engelbrecht (1939) on Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor, Eesti Teaduste Akadeemia liige ja selle endine president. Tunnustatud teadlasena on ta olnud tegus kogu Euroopa teadusmaastikul, ta on mitmekordne Eesti Vabariigi teaduspreemia laureaat, mitme välisriigi ja rahvusvahelise teaduste akadeemia liige ning teenetemärgi kavaler. Tema sulest on ilmunud hulgaliselt esseid ja kirjutisi Eesti ühiskonna teemadel.
Robert Kitt (1977) on pikaajalise kogemusega tippjuht ja majandusekspert. Ta on olnud Tallinna Tehnikaülikooli teadur ning õppejõud, esimene doktorikraadiga pangajuht Eestis. Kitt on osalenud mitme ettevõtte, erialaliidu ning ühiskondliku organisatsiooni juhtimises ning kuulunud presidendi mõttekotta. Kitt on kirjutanud esseid ja ühiskonnateemalisi artikleid, 2017. aastal nimetati ta Põhjamaade kümne vastutustundlikuma liidri hulka.


Komplekssüsteemid ehk tervik on suurem kui osade summa

Jüri Engelbrecht, Robert Kitt

Osta raamat Apollo raamatupoest!

Toimetaja: Mart Orav
Keeletoimetaja: Lyyli Virkus
Kujundaja: Villu Koskaru
192 lk

Kõik raamatud on oma kodu leidnud!