„Suur Achilleus. Hiilgav Achilleus,
särav Achilleus, jumalik Achilleus ...
Küll alles kuhjatakse epiteete.
Meie ei kasutanud ühtegi neist;
kutsusime teda lihunikuks.“

Kui Briseisi linn kreeklaste kätte langeb, puruneb tema senine elu. Kuningannast saab vang, vabast naisest ori, kes antakse saagiks jumalikule sõjamehele Achilleusele. Ning ta pole ainus: nii tolsamal kui ka teistel pika ja kibeda sõja päevil rapsatakse lugematuid naisi kodust ja jagatakse võitlejatele vaevapalgaks.

Kistes Trooja sõja suurejoonelise draama lahti harjumuspärasest mehekesksest pilgust, püüab „Tüdrukute vaikimine“ tuua lagedale teist, naiste lugu, kaardistades omaaegse kuninganna teekonda läbi ajalookaose, kus ta püüdleb vabaduse ja õiguse poole olla omaenda loo autor.

Autorist:

Pat Barker sündis 1943. aastal Yorkshire’is ja alustas kirjanikukarjääri neljandal elukümnendil, pärast Angela Carteri juhendatud kirjutamise lühikursusel osalemist. Nüüdseks on ta avaldanud kuusteist romaani, saanud kirjanduslike teenete eest Briti impeeriumi ordu komandöriks ning võitnud Suurbritannia kõrgeima kirjandusautasu Bookeri auhinna. Ta elab Durhamis Inglismaal.

„Barker kirjutab tabavalt ja selgelt ning otsib vääramatult inimolemuse tähenduse lätet.“
THE HERALD

„Hiilgav. Satute oma võimete tipul oleva kirjaniku meelevalda.“
EVENING STANDARD

„Barkeri poole tõmbavad klaarid tõed, kaasahaarav süžee ja selge pilk, mis vaatab vankumatult meie maailma ajaloole näkku.“
THE GUARDIAN

2018. aastal ilmunud romaanis „Tüdrukute vaikimine“ kergitab Barker loori Briseisi, unustatud naise loolt, kes on ühe kuulsama sõjaeepose keskmes. Romaan sai naiste kirjandusauhinna, Gordon Burni preemia, Costa raamatuauhinna ja rahvusvahelise Dublini kirjandusauhinna nominatsiooni ning võitis Independent Bookshop preemia. Lugu jätkub triloogia teises osas „Trooja naised“.

Tüdrukute vaikimine

Pat Barker

Osta raamat Apollo raamatupoest!
Tõlkija Eda Ahi
Keeletoimetaja Elisabeth Kaukonen
Kujundaja Britt Urbla Keller
Küljendaja Liina Valt

400 lk