Veebis toimuva infosõja taktikat ja telgitaguseid tutvustav raamat käsitleb viie riigi – Eesti, Gruusia, Poola, Ukraina ja Tšehhi – vastuseid Venemaa rünnakutele enne Ukraina sõda. Autor analüüsib ja valgustab tagamaid, kuidas ja millest sünnivad Venemaa kampaaniad ja paljastab nende motiive. Olukorda mõistes õnnestub sellest võitjana välja tulla. 

Nina Jankowicz on valeinfo ja demokratiseerimise rahvusvaheliselt tunnustatud ekspert, kelle teadmised hõlmavad nii avalikku, era- kui ka akadeemilist sektorit. Ta on nõustanud valitsusi, rahvusvahelisi organisatsioone ja tehnoloogiaettevõtteid, tema kirjutisi on avaldanud USA mõjukaimad väljaanded, nagu New York Times, Washington Post ja Atlantic. Tema sulest on ilmunud ka „How to Be A Woman Online“, mis uurib väärkohtlemist ja valeinfot veebis ning õpetab selle vastu võitlema. 

Raamatule eessõna autori, Postimehe arvamustoimetaja Erkki Bahovski sõnul on Nina Jankowiczi teos tänuväärt lugemine neile, kes soovivad tutvuda infosõja olemusega. Raamatu muudab eriti väärtuslikuks asjaolu, et autor on käinud rääkimas inimestega eri riikides.


Kuidas kaotada infosõda


Osta raamat Apollo raamatupoest!
Nina Jankowicz
 Tõlkija: Kaido Kangur

224 lk