George Friedman võtab luubi alla Ameerika Ühendriikide tuleviku. Analüüsides selgelt välja joonistuvaid tsükleid, mille jooksul Ameerika Ühendriigid on arenenud, läbinud murrangulisi muutusi, küpsenud ja karastunud, lahkab Friedman põneva üksikasjalikkusega saabuvaid aastaid ja aastakümneid. Friedmani analüüs on detailne ja paeluv, hõlmates teemasid, nagu föderaalvalitsuse suurus ja haare, abielu tulevik ja ühiskondlik leping, ettevõtete struktuuri muutumine ja eluea pikenemisega seonduvad uued kultuurisuundumused.

*

See on raamat maailmast ja selle korraldusest, küll kirjeldatuna Ameerika Ühendriikide ajaloo kaudu. Friedman võtab aluseks USA riigijuhtimise ja majanduselu arengutsüklid ning näitab, kuidas need on süvitsi mõjutanud inimeste ja riikide käitumist, alguses kitsamalt riigis endas, kuid õige pea ka mujal maailmas. Need tsüklid on erineva ajavälbaga, aga selle kümnendi lõpus satub mõlema lõpp ja uue algus esimest korda ajaloos ühele ajale. Kuna tsüklivahetuse mõju on alati olnud epohhiloov, siis on oodata tormi. Maailm muutub, aga milliseks? Vajalik lugemine.

– Margus Kolga, diplomaat

Autorist:

George Friedman on Ameerika Ühendriikides elav Ungari päritolu geopoliitikaekspert ja strateegiline mõtleja, kes tegeleb rahvusvaheliste suhete prognoosimisega. Ta on mõttekoja Geopolitical Futures asutaja ja juht. Friedman on avaldanud kuus raamatut, sealhulgas menukid „The Next Decade“ („Järgmine kümnend“), „The Next 100 Years“ („Järgmised sada aastat“, eesti keeles 2011) ning „Flashpoints“, („Tulipunktid“, eesti keeles 2019).

George Friedman
Tõlkija: Maarja Maasikas

216 lk