2020. AASTA RAHVUSVAHELISE BOOKERI KIRJANDUSAUHINNA VÕITJA

Kümneaastasel Jasil on ainulaadne viis tajuda ümbritsevat maailma läbi kehaliste aistingute: udarasalvi rasvasus talvekülmast karedal käenahal, kärnkonna roheka selja tüükalisus vastu seda silitavat sõrme, kuumatunne põskedel pärast „punastamissõnade“ lausumist.

Kui traagiline õnnetusjuhtum perekonna justkui õmblustest lahti rebib, kaldub üksildase tüdruku uudishimu üha häirivamate fantaasiate keerisesse, avades hingepimeduse, mis ähvardab hävitada kõik.

Sensatsiooniline „Õhtute äng“ on radikaalne debüütromaan leinast ja hüljatusest, rahvusvaheline menuk, milles on omapärase keelekasutusega kirjeldatud lapsepõlve metsikut ja vägivaldset ilu.

Autorist:
1991. aastal sündinud Marieke Lucas Rijneveldi peetakse üheks Hollandi kirjandusmaailma suurimaks talendiks. Tulevane kirjanik ja poeet kasvas üles Põhja-Brabandi provintsis protestantlikus talupidajate perekonnas. 2018. aastal ilmunud debüütromaani „Õhtute äng“ saatis kohe edu. Raamatu õigused müüdi kiiresti 39 riiki. 2020. aastal, kui autor oli vaid 29aastane, pälvis romaan rahvusvahelise Bookeri auhinna.Õhtute äng

Marieke Lucas Rijneveld

Osta raamat Apollo raamatupoest!
Osta e-raamat Apollo raamatupoest!

Tõlkija: Katrin Laiapea
Keeletoimetaja: Lyyli Virkus

Kujundaja: Zigmunds Lapsa
Küljendaja: Liina Valt

312 lk